Galeria
GRUDZIEŃ 2019 r. - ADWENT I BOŻE NARODZENIE

23.12.2019 r. - po Mszy św. dzieci otrzymały od św. Mikołaja słodkie nagrody za wytrwałość i uczestnictwo w roratach.

 

 

 

 

24.12.2019 r. - uroczystą Pasterką o północy rozpoczęły się w naszym kościele obchody Świąt Bożego Narodzenia.

 

26.12.2019 r. - w drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia uczniowie szkoły podstawowej wystawili jasełka wg scenariusza Pani katechetki Aurelii Kowalik.

 

Kościół filialny w Dąbrówce

 

 

 

 

 

29.12.2019 r. - spotkanie opłatkowe Członkiń Żywego Różańca w salce katechetycznej w Raciążu.

 
24.10.2019 r. - 80. rocznica śmieci ks. Franciszka Nogalskiego

24 października br. przypadła 80. rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Nogalskiego, wikariusza naszej parafii w czasie II wojny światowej. Podczas zbiorowych egzekucji w Rudzkim Moście ks. Franciszek wziął na siebie winę za rzekome podpalanie niemieckiego gospodarstwa w Piastoszynie w celu uratowania od śmierci współwięźniów. Został rozstrzelany przez okupanta jako pierwszy kapłan z powiatu tucholskiego.

Pamiętając o heroicznej postawie ks. Nogalskiego, modliliśmy się o szybki proces beatyfikacji Sługi Bożego, który trwa od 17 września 2003 roku. Uroczystość uczczenia męczeńskiej śmierci pod przewodnictwem księdza biskupa Wiesława Szlachetki wraz z: ks. kan. Janem Kalinowskim - proboszczem parafii pw. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Wąbrzeźnie, gdzie urodził się ks. Nogalski, ks. Wiesławem Heroldem - proboszczem parafii Opatrzności Bożej w Rudzkim Moście i kustoszem historycznego miejsca egzekucji, ks. Mirosławem Bucholcem - proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Cekcynie, ks. dr. Sebastianem Basiem, ks. Dawidem Szablewskim - kapelanem biskupa i proboszczem naszej parafii - ks. kan. Henrykiem Fetke rozpoczęły się na skwerze im. Franciszka Nogalskiego w Raciążu. Pod pamiątkowym obeliskiem zostały złożone kwiaty przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Raciążu i Stobnie, burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego, sołtysów Raciąża, Stobna i Małej Komorzy, radę parafialną i przedstawicielki mieszkańców Wąbrzeźna oraz raciąskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Odmawiając modlitwę różańcową wszyscy zebrani na skwerze udali się procesją do kościoła parafialnego, gdzie odbyła się msza św. w intencji wpisania w poczet błogosławionych ks. Nogalskiego.

 

 

Poniższe materiały przekazał ks. kan. Jan Kalinowski - proboszcz parafii pw. Św. Apostołów Szymona i Tadeusza Judy w Wąbrzeźnie.

 

Relacja z wydarzenia przygotowana przez TVP 3 znajduje się pod linkiem: https://gdansk.tvp.pl/2052597/droga

 
13.10.2019 r. - XIX Dzień Papieski

W niedzielę obchodziliśmy XIX Dzień Papieski pod hasłem "Wstańcie, chodźmy". Z tej okazji o godz. 15.00 w kościele parafialnym po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego odbyła się akademia. Pani katechetka Aurelia Kowalik wystawiła spektakl pt. "Totus Tuus", w którym udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej ze Stobna  i Silna. Całość ubogacił piękny śpiew Gosi i Julki.

 

 
18.08.2019 r. - Parafialne uroczystości dożynkowe

Dożynki w Raciążu

Podczas niedzielnej Eucharystii o godz. 12.30 w kościele parafialnym pw. Św. Trójcy podziękowaliśmy Bogu za błogosławieństwo w tegorocznych zbiorach, prosząc o dalszą opiekę w tej niełatwej pracy na kolejny rok. Starostowie dożynek z Raciąża i Stobna złożyli bochny chleba wraz z darami owoców i warzyw oraz wieńce dożynkowe.

 

Dożynki w Dąbrówce

Uroczysta liturgia dziękczynna w intencji rolników w podziękowaniu za zebrane tegoroczne plony odbyła się o godz. 10.00 w kościele filialnym pw. Przemienienia Pańskiego. Podczas nabożeństwa ks. proboszcz kan. Henryk Fetke pobłogosławił chleb, kosze darów ziemi i wieniec dożynkowy.

 

Składamy podziękowania rolnikom za ich ciężką pracę, szczególnie w tym trudnym, spowodowanym suszą roku.

 
30.06.2019 r. - Nowi ministranci

Podczas Eucharystii o godz. 11:30 do grona Liturgicznej Służby Ołtarza zostali uroczyście przyjęci nowi ministranci Oliwier i Mateusz.

Życzymy wytrwałości i radości z pełnionej posługi przy Ołtarzu Chrystusa.

 
20.06.2019 r. - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

 
02.06.2019 r.- Uroczystość 35 rocznicy święceń kapłańskich Proboszcza ks. kan. Henryka Fetke i pochodzącego z naszej parafii ks.Mirosława Bucholca

W poniedziałek 27.05. 2019 r. o godz. 11.30 w parafii św. Jakuba w Kłodawie Gdańskiej podczas uroczystej  Mszy św. za dar powołania kapłańskiego dziękowali kapłani z rocznika święceń pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Szlachetki. Na wieczornej Mszy św. Ksiądz Proboszcz otrzymał od parafian życzenia, gratulacje i podziękowania.

(zdjęcia pochodzą z archiwum parafii św. Jakuba w Kłodawie Gdańskiej https://www.facebook.com/pages/category/Catholic-Church/Parafia-pw-%C5%9Aw-Jakuba-w-K%C5%82odawie-Gda%C5%84skiej-1878444739064415/)

 

W niedzielę 02.06.2019 r. po Koronce do Miłosierdzia Bożego, w gronie zaproszonych parafian i przyjaciół, w pięknej scenerii ogrodowo-podwórkowej przy plebanii, odbyło się przyjęcie przy kawie i śpiewie.

 

Księdzu Proboszczowi Henrykowi Fetke i Ks. Mirosławowi Bucholcowi - Proboszczowi parafii Cekcyn z okazji jubileuszu 35 rocznicy święceń kapłańskich życzymy potrzebnych łask Trójjedynego Boga na każdy dzień, opieki Matczynej, mocy i wytrwałości Hioba oraz wielu życzliwych i niosących pokój napotkanych ludzi. Niech Bóg obdarza zdrowiem i siłą na dalsze lata posługi. Szczęść Boże!

Parafianie i Redakcja strony internetowej

 
20.04.2019 r.- Wielka Sobota

Wielka Sobota to czas  oczekiwania i zadumy w Kościele, podczas którego mogliśmy adorować Pana Jezusa w grobie. W południe o godz. 12:00 i o godz. 14:00 Ks. Proboszcz tradycyjnie święcił pokarmy przyniesione przez wiernych w pięknie udekorowanych koszykach.

Przy okazji święcenia pokarmów wielkanocnych, na zakończenie akcji ,,Jałmużna Wielkopostna" trwającej podczas Wielkiego Postu, dzieci przekazały skarbonki z uzbieranymi ofiarami.W tym roku akcja przebiegała pod hasłem ,,Dar Juniora dla Seniora" i uzbierane datki trafią do osób starszych i chorych.

 
19.03.2019 r. - Odpust parafialny

W uroczystość św. Józefa przeżyliśmy nasz coroczny odpust parafialny. Uroczysta Msza św. została odprawiona o godz. 17.00. Celebransem i głoszącym Słowo Boże był ks. dr Zbigniew Straszewski - proboszcz parafii św.Marii Magdaleny w Czersku. W homilii przedstawił szczególną misję św. Józefa i jego wielką duchową siłę w wspieraniu współczesnej rodziny. Oprawę muzyczną przygotował nasz chór parafialny pod dyrygenturą p. Marcina Kiedrowskiego.

 
10.03 - 13.03.2019 r. - rekolekcje wielkopostne

Na progu Wielkiego Postu w naszej parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne połączone z rekolekcjami szkolnymi. W tym roku do pełnego przeżywania tajemnicy Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego oraz odpustu ku czci św. Józefa przygotował nas Ojciec Marek Adamczyk z Zgromadzenia Misjonarzy Werbistów w Pieniężnie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 12

Copyright:  Parafia św. Trójcy w Raciążu - Diecezja Pelplińska
ul. Kasztelańska 4, 89-502 Raciąż