Wspólnota parafialna w Raciążu obchodziła we wtorek, 28 grudnia wyjątkowy jubileusz - 25 lat posługi duszpasterskiej naszego Proboszcza ks. kan. Henryka Fetke. Po śmierci ks. Mariana Bojanowskiego, w mroźny grudniowy dzień 1996 r. ks. Henryk Fetke objął godność proboszcza, mianowanego dekretem wręczonym przez ówczesnego Biskupa Pelplińskiego ks. prof. Jana Bernarda Szlagę. W czasie uroczystej Mszy św. wieczornej ks. Proboszcz modlitwą objął swoich zmarłych rodziców, rodzeństwo, zmarłych księży, parafian i przyjaciół. W modlitwie polecał Panu Bogu także nas - wspólnotę parafialną. Jubileusz był okazją do dziękowania za otrzymane łaski, za hojność darów Bożych a także okazją do podsumowania minionych lat i osiągnięć. Na ręce ks. Proboszcza spłynęły słowa podziękowań i życzeń wraz z kwiatami i upominkami od ministrantów, przedstawicieli Rady Parafialnej, Matek Różańcowych, OSP w Raciążu oraz sołtysów Raciąża, Stobna i Małej Komorzy. Uroczystość uświetnił śpiew chóru parafialnego św. Józefa pod dyrygenturą p. Marcina Kiedrowskiego.

28 listopada wyruszyliśmy w adwentową podróż "Droga do Betlejem". Start w Nazarecie, meta w Betlejem, a więc do pokonania było 150 km. Przewodnikiem tej podróży był anioł Gabriel, który nawigował po mapie Ziemi Świętej jako GPS - Gabriel Prowadzi Skutecznie! Codziennie o godz. 17 w naszej parafii przybyłe dzieci rozświetlały lampionami panujący półmrok w kościele, a na zakończenie rorat dla wytrwałych były słodkie nagrody. 

 

W mroźny dzień Święty Mikołaj w swej wędrówce zatrzymał się w naszej parafii, by po wieczornej Mszy św. grzeczne dzieci obdarować słodyczami. Zarówno dzieci, jak i młodzież, uczestnicy rorat, otrzymali słodkie podarunki. W rolę św. Mikołaja wcielił się ks. Proboszcz.

Mszą św. wieczorną w dniu 11 września rozpoczęliśmy naszą Misję Parafialną, która trwała do 19. września. To wyjątkowe i głębokie w treści wydarzenie prowadzili misjonarze oblaci ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej o. Janusz Napierała z Kędzierzyna-Koźla i o.Paweł Gomulak-Papieski Misjonarz Miłosierdzia z Lublińca. Ojcowie oblaci w czasie trwania Misji Świętej głosili Słowo Boże i sprawowali sakramenty podczas Mszy św., kazań, nauk misyjnych dla dorosłych, dzieci i młodzieży w Raciążu i Dąbrówce oraz prowadzili Apele Misyjne, nabożeństwa i modlitwy.

Uroczyste rozpoczęcie Misji Świętej podczas porannej Mszy św. niedzielnej.

Eucharystia z nauką w kościele parafialnym w Raciążu i w kościele filialnym w Dąbrówce.

Misyjka dla dzieci klas I-V w Raciążu i w Dąbrówce oraz klas VI-VIII w Raciążu.

Apel Misyjny i droga krzyżowa w kościele parafialnym

Uroczyste nabożeństwo zamknięcia Misji Świętej, podpisanie Aktu zakończenia Misji Świętej, poświęcenie krzyża misyjnego w Raciążu i pamiątek misyjnych.

Świadectwo zakończenia Misji Świętej

Redakcja Galerii Parafialnej w imieniu własnym oraz Ks. Proboszcza i Parafian 
składa serdeczne Bóg zapłać Ojcu Pawłowi i Ojcu Januszowi za posługę misyjną.
Życzymy wielu łask Bożych, opieki Maryi Niepokalanej i zdrowia na dalszą posługę - "Idźcie na cały świat...".

W niedzielę o godz. 11:30 obchodziliśmy w kościele filialnym w Dąbrówce odpust Przemienienia Pańskiego. Ks. Sławomir Kulczyk, nowo mianowany proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Żalnie, odprawił sumę odpustową oraz wygłosił kazanie. Uroczystość zakończyła się procesją eucharystyczną wokół kościoła. 

 

Copyright:  Parafia św. Trójcy w Raciążu - Diecezja Pelplińska
ul. Kasztelańska 4, 89-502 Raciąż