"Chrzest jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego i bramą otwierającą dostęp do innych sakramentów"

Chrzest jest pierwszym i najważniejszym sakramentem wprowadzającym w życie samego Boqa oraz w Jego Kościół. Sakramentu chrztu świętego udzielamy w naszej parafii w II niedzielę miesiąca. Chrzest dziecka zgłaszają rodzice w kancelarii parafialnej co najmniej - dwa tygodnie wcześniej (w wypadku zagrożenia życia w każdej chwili). Należy przedstawić:

• akt urodzenia dziecka z USC.
  • pozwolenie pisemne proboszcza dla rodziców chrzestnych jeśli są z innej parafii, że są wierzący i praktykujący oraz dane personalne chrzestnych z dokładnym adresem.
  • zgoda proboszcza parafii (jeśli rodzice nie są parafianami naszej parafii).

Rodzicami chrzestnymi mogą być tylko te osoby, które przyjęły sakrament bierzmowania, regularnie praktykują wiarę, żyją w sakramentalnym małżeństwie i po katolicku wychowują swoje dzieci.