Niedziele i święta:

Dni powszednie: 17:00 (zimą), 18:00

Odpusty parafialne

• Św. Józefa - 19 III
  • Św Trójcy - ipsa die (niedziela)
  • Przemienienia Pańskiego - Dąbrówka - niedziela przed lub po 6 sierpnia.

1. Dzisiaj Msze św. o g. 8.00 i 11.30 w Raciążu, w Dąbrówce o g. 10.00

2. Przed sumą pokropienie wodą święconą i ostatnia procesja wielkanocna, a pokropienie wodą także przed każdą z innych Mszy św.

3. Dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami młodzieży do bierzmowania

4. Dzisiaj kolekta remontowa na W. S. D. w Pelplinie

5. Jutro obchodzimy w liturgii Kościoła – święto Matki Kościoła. Pamiętajmy o świątecznym przeżyciu tego dnia. Msze św. będą o godz. 9.00 i 18.00 w Raciążu, a 16.30 w Dąbrówce.

6. Jutro o godz.17.30 spotkanie z chłopcami, którzy chcą być ministrantami.

7. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły w liturgii Kościoła

8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. We wtorek i w czwartek o godz. 16.00 – próby sypania kwiatów z dziećmi na odpust i na Boże Ciało – proszę, aby rodzice tej sprawy dopilnowali, by było ich jak najwięcej

10. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszam na modlitwę za kapłanów i będziemy się modlić o nowe powołania.

11. Za tydzień będziemy obchodzić nasz odpust parafialny ku czci Świętej Trójcy. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. kanonik Wojciech Węckowski z Pelplina – redaktor naczelny czasopisma diecezjalnego Pielgrzym.

12. Proszę, aby na uroczystości parafialnej nie zabrakło nikogo. Zaprośmy starym zwyczajem gości z innych parafii na nasze święto rodziny parafialnej – niech to będzie okazją do spotkania z najbliższymi. Proszę o przygotowanie i niesienie baldachimu, chorągwi i feretronów. Młodzież również przygotowuje swoją chorągiew i niesie podczas odpustu. Na sumie będzie śpiewał nasz chór parafialny św. Józefa

13. Z racji odpustu można uzyskać odpust zupełny. Aby go otrzymać trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć komunię św. i odmówić modlitwę w intencji Ojca św. Spowiedź św. przed odpustem i przed Bożym Ciałem będzie w piątek od godz. 17.00 – 18.00. Proszę, aby przybyć na początku, a nie odkładać na później spowiedzi, bo kapłani zaproszeni będą potem odjeżdżać do siebie. Przypominam, że za tydzień następuje zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej wg przykazania - Przynajmniej raz w roku spowiadać się i Komunię św. przyjmować. Kto jeszcze tego nie uczynił niech wykorzysta okazję, by być u spowiedzi i Komunii św. Proszę także, aby zadbać o groby swoich bliskich, byśmy nie musieli się wstydzić przed naszymi krewnymi za ich stan i za sztuczne – wyblakłe kwiaty. Przypominam jeszcze raz o porządkach przy swoich domach, obejściach i byśmy pomalowali swoje płoty. Myślę, że trochę farby i chęci znajdzie się, by przy tym również przygotować się na Boże Ciało, na nawiedzenie Pana Jezusa, który będzie obok nas przechodził.

14. Dnia 17 VI od godz. 11.00 – 20.00 Wydział Duszpasterski naszej Kurii zaprasza młodzież na Przystań – Warsztaty dla duszy, które odbędą się w Pelplinie. Proszona jest młodzież, w tym młodzież która była bierzmowana i ta która ma być bierzmowana, aby we własnym zakresie udała się do Pelplina. Plakat z programem jest w gablocie.

15. Pamiętajmy w tygodniu o nabożeństwach majowych w kościele parafialnym, filialnym i innych miejscach.

16. W sobotę o godz. 11.00 obowiązkowe spotkanie młodzieży do bierzmowania. Przypominam, że jest to bardzo ważne spotkanie przed bierzmowaniem.

17. Zapowiedzi:

Przemysław Pieczka st. wol. z Żalna