Niedziele i święta:

Dni powszednie: 17:00 (zimą), 18:00

Odpusty parafialne

• Św. Józefa - 19.III
  • Św Trójcy - ipsa die (niedziela)
  • Przemienienia Pańskiego - Dąbrówka - niedziela przed lub po 6 sierpnia.

1. Dzisiaj Msze św. o g. 8.00 i 11.30 w Raciążu, w Dąbrówce o godz. 10.00
2. Dzisiaj rozpoczyna się w Liturgii Kościoła okres Adwentu. Nowy rok duszpasterski i liturgiczny rozpoczynamy pod hasłem „Eucharystia daje życie oraz Posłani w pokoju Chrystusa”. Tegoroczny Adwent będzie wyjątkowy" - twierdzi prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi wystąpili z apelem do katolików – tj. zachęcają wiernych do uczestnictwa w roratach i wyspowiadania się. "Przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych" W czasie tegorocznych Rorat zapraszam więc dzieci, młodzież oraz dorosłych do pięknych przeżyć z Sakramentem Eucharystii – Sakramentem Miłości. W tygodniu dzieci otrzymają plansze na roraty i obrazki. Proszę, aby dzieci, które mają lampiony przychodziły z nimi na roraty, a te, które nie mają, by zrobiły przy współpracy rodziców. Proszę, aby mieć je zapalone w drodze do kościoła i z kościoła, by inni widzieli, że w naszej parafii są roraty i że dzieci w nich uczestniczą.
3. W Liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek Św. Andrzeja, Apostoła; w piątek Św. Ksawerego, kapłana; w sobotę Św. Barbary.
4. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
5. Dzisiaj zbiórka do puszek na sprzątanie naszych kościołów i środki czystości.
6. Za tydzień kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej i zbiórka do puszek jako pomoc materialna Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
7. Za dwa tygodnie kolekta na nasze kościoły i inne cele w parafii oraz na zapłacenie naszego wkładu finansowego do środków unijnych do prac wykonanych w Raciążu przy ogrodzeniu cmentarnym i w Dąbrówce przy mauzoleum. Chcę również poinformować, że jeszcze w grudniu zostaną wstawione nowe drzwi boczne do kościoła i zewnętrzne do zakrystii w Raciążu. Będą wykonane z drzewa dębowego z ornamentyką kowalską w stylu neogotyku – tak jak główne drzwi. Ich koszt to 30 tys. złotych – dlatego polecam to naszej uwadze i chętnie liczę na sponsorów, może być kilka osób, bo koszt jest duży. Mam nadzieję, że te nowe drzwi spełnią swoje zadanie tak jak te stare i będą służyły nam też długie lata.
8. W czwartek – I czwartek miesiąca. Zapraszam na wspólną modlitwę za Ojca św., biskupów, kapłanów, kleryków i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne również z naszej parafii.
9. Odwiedzenie chorych dla Raciąża, Brdy będzie w czwartek od 8.30, a dla Wysokiej, Lubierzyna, Stobna, Borki, w piątek od godz. 8.30. Przed świętami będę również u chorych – kto chciałby dodatkowo zgłaszać chorych na Święta Bożego Narodzenia, którzy nie są objęci odwiedzinami I piątku – to proszę zgłaszać w biurze lub telefonicznie.
10. W piątek - I piątek. Po Mszy św. oddamy cześć N.S.P. Jezusa. Niech pamiętają o tym dniu osoby starsze, dzieci i młodzież, którzy praktykują I piątki, a szczególnie młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Spowiedź I piątkowa będzie w środę, w czwartek i w piątek od godz. 16.00 dla dorosłych, młodzieży i dzieci, którzy praktykują I piątki, a szczególnie dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania,
11. W sobotę I sobota. Po Mszy św. o godz.9.00 oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Pannie i po tym będzie wymiana Tajemnic Żywego Różańca. Zapraszam wszystkie Członkinie Żywego Różańca, byśmy wiele rzeczy mogli omówić.
12. Można jeszcze przynosić na zdrowaśki roczne.
13. Za tydzień po sumie chrzest dziecka z naszej parafii.
14. Po Mszy św. można kupić nowy nr Pielgrzyma. Można też nabyć świece Caritas pod hasłem: świeca, która tworzy polską Wigilię; duża – 15 zł., mała – 8zł.oraz opłatek wigilijny w plebanii. Są do nabycia kalendarze diecezjalne: małe z Św. Janem Pawłem II i rozkładane 8zł.
15. .Przypominam o zaleceniach sanepidu tj. o zasłanianiu ust i nosa maseczkami i o dezynfekcji rąk oraz o zachowaniu ostrożności.
16. Dziękuję osobom, które przybyły tydzień temu na spotkanie synodalne do kościoła, a potem do domu katechetycznego. Szkoda, że tak mało osób zaangażowało się w to dzieło, które jest bardzo ważne dla nas wszystkich, którzy chcemy tworzyć przyszłość kościoła i przyszłość wyznawanej przez nas wiary. Przy tym dziękuję też Panom, którzy byli kiedyś ministrantami na spotkaniu – i tu również jestem zasmucony, że tak mało odpowiedziało na moją prośbę, byśmy porozmawiali na tematy naszego życia chrześcijańskiego i to co możemy wnieść do wspólnoty jako parafianie, by je ożywić swoim świadectwem wiary.
17. Intencje

Poniedziałek – 29.11.2021
Godz.16.00 – w Dąbrówce – za duszę Wandy Kłosowskiej w I r. śmierci
Godz.17.00 – za duszę Marii, Jana, Grzegorza Łęgowskich i zmarłych z rodziny