Pierwsza niedziela września w naszej parafii zapisała się jako święto dziękczynienia za tegoroczne plony. Uroczystości zbiegły się z Ogólnopolskim Świętem Dziękczynienia na Jasnej Górze, gdzie polscy rolnicy z tegorocznym hasłem ,,Do Maryi Matki Kościoła" stanęli przed Królową Polski i Najlepszą Matką. Mszę św. dziękczynną o godz. 10:00 w kościele filialnym i o godz. 11:30 w kościele parafialnym w intencji rolników oraz okolicznościowe kazanie wygłosił ks. kanonik Henryk Fetke - Proboszcz naszej parafii. Dary dożynkowe podczas Eucharystii zostały pobłogosławione i poświęcone, a po Mszach św. wierni częstowani byli podzielonym dożynkowym chlebem.

Nasze sołectwa i KGW z Małej Komorzy, Raciąża i Stobna zajęły ex aequo pierwsze miejsce w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy ogłoszony podczas dożynek gminy Tuchola. Serdecznie gratulujemy.

Dąbrówka - Kościół filialny
Do ołtarza starostowie dożynek  Państwo Lidia i Piotr Czartowscy przynieśli bochen chleba i kosz z warzywami i owocami. Z tegorocznych plonów został też pięknie, misternie wykonany wieniec dożynkowy.

Raciąż - Kościół parafialny
Na uroczystą sumę dożynkową przybyli rolnicy z Raciąża i Stobna, przynosząc bochny chleba, kosze pełne warzyw i owoców oraz majestatyczne korony, które zgodnie z tradycją mają uosabiać urodzaj i dostatek. Starostami dożynek sołectwa Raciąż byli Pani Magdalena Tybora i Pan Andrzej Galikowski, natomiast sołectwa Stobno byli Państwo Katarzyna i Piotr Ladmesserowie.

Słowa podziękowania kierujemy do rolników, ogrodników i sadowników za całoroczny trud i za ciężką, codzienną pracę, za przywiązanie do ziemi, za poświęcenie i nieustanną troskę o plony.

Copyright:  Parafia św. Trójcy w Raciążu - Diecezja Pelplińska
ul. Kasztelańska 4, 89-502 Raciąż