We wtorek, o piątej rano, pięćdziesięcioosobowa pielgrzymka z naszej parafii udała się do Warszawy, Niepokalanowa i Częstochowy a w drodze powrotnej pokłoniliśmy się Matce Bożej w Gidlach.

Niepokalanów - Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Historię związaną z z Niepokalanowem, z życiem i pracą św. Maksymiliana przedstawił nam o. Kazimierz. Udaliśmy się do bazyliki Najświętszej Maryi Panny z przepiękną Kaplicą Wieczystej Adoracji - Światowym Centrum Modlitwy o Pokój - jedną z 14 na całym świecie. Zwiedziliśmy muzea: św. Maksymiliana, papieskie Jana Pawła II i strażackie. Następnie w Kaplicy św. Maksymiliana Ks. Proboszcz odprawił Mszę św. w intencji pielgrzymki i całej wspólnoty parafialnej.

Warszawa - Kościół św. Stanisława Kostki - diecezjalne Sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki
W warszawskiej dzielnicy Żolibórz zwiedziliśmy kościół św. Stanisława Kostki i zatrzymaliśmy się na modlitwie przy grobie ks. Jerzego Popiełuszki. Zwiedziliśmy też bardzo ciekawie zaaranżowane muzeum ku czci bł. Jerzego Popiełuszki - kapelana "Solidarności". Ks. Proboszcz w imieniu pielgrzymów złożył wpis w księdze pamiątkowej. Wizyta w muzeum była dla nas niezwykłą lekcją naszej historii.

Warszawa - Świątynia Opatrzności Bożej i Kościół św. Stanisława Kostki 
Następnie udaliśmy się do Świątyni Opatrzności Bożej w dzielnicy Wilanów. W Świątyni skupiliśmy się na modlitwie przy relikwiach polskich świętych i błogosławionych.

Częstochowa - Jasna Góra
O godz. 21:00 uczestniczyliśmy przed Cudownym Obrazem Matki Bożej w Apelu Jasnogórskim. Następnego dnia już o godz. 5:30 uczestniczyliśmy w godzinkach ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP a o godz. 7:00 została odprawiona z udziałem naszego Ks. Proboszcza Msza św., do której włączyliśmy wszystkie nasze intencje. Po Eucharystii udaliśmy się na wały by odprawić nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Następnie w wolnym czasie każdy z uczestników pielgrzymki mógł pomodlić się u stóp Pani Jasnogórskiej, przedstawiając swoje prośby i podziękowania.

Gidle - Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej
W drodze powrotnej odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej, która uznawana jest za Uzdrowicielkę chorych. Historię cudownej figurki Maryi opowiedział nam br. Józef, który podkreślił, że siła uzdrowienia tkwi w naszej wierze. 

Wróciliśmy do domu bogatsi o cenne przeżycia duchowe.

Copyright:  Parafia św. Trójcy w Raciążu - Diecezja Pelplińska
ul. Kasztelańska 4, 89-502 Raciąż