1. Dzisiaj Msze św. o godz. 8.00 i 11.30 – w Raciążu, o godz. 10.00 – w Dąbrówce test
2. We wtorek Apel Fatimski o godz. 20.00
3. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: jutro Św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, we wtorek Świętych Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, w czwartek Św. Bonawentury, biskupa i dra Kościoła, a w piątek Matki Bożej z góry Karmel – Szkaplerznej.
5. W piątek obchodzimy 16 dzień miesiąca – dlatego pamiętajmy w modlitwach o Ojcu św. Franciszku i o naszej Ojczyźnie.
6. Przewodnik grupy chojnickiej zaprasza na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Niech także z naszej parafii znajdą się osoby, które wykorzystają wakacje i urlopy na spotkanie z Matką Bożą a przez Nią z P. Jezusem
7. Trwają zapisy na studia filozoficzno – teologiczne do W.S.D. w Pelplinie. Niech młodzi ludzie –także z naszej parafii odpowiedzą na zaproszenie Pana Boga.
8. Osoby, które w tym roku mają jeszcze zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa proszone są, aby nie odkładać tego na koniec roku. Trzeba zgłosić się 3 miesiące przed ślubem do biura parafialnego z odpowiednimi dokumentami, a także do Pani Lucyny Kamieniarz z Poradnictwa Rodzinnego, by odbyć nauki przedślubne. Serdecznie zapraszam.
9. Wszystkim parafianom i gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzę miłego wypoczynku, dobrej pogody i słońca oraz serdecznej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi. Od jutra mnie nie będzie do 30VII – a zastępował mnie będzie Ojciec Tyberiusz. Wszystkie sprawy z pogrzebem czy do chorych proszę zgłaszać u Ojca po Mszy św. wieczornej.
10. W dniach od 9 -12 VIII nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Częstochowy – Krakowa Łagiewnik: sanktuarium Jezusa Miłosiernego i Św. Siostry Faustyny oraz Św. Jana Pawła II, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Gidle. Koszt pielgrzymki 670 zł. Zgłaszać się można już dzisiaj, a podczas mojej nieobecności można dzwonić na moją komórkę nr tel.669 – 46 – 14 – 05. Proszę też, by dokonać przedpłatę w kwocie 300 zł.
11. Jest do nabycia nowy nr Pielgrzyma
12. Intencje