Msze Święte

Niedziele i święta:

  • 8:00 i 11:30 Raciąż
  • 10:00 Dąbrówka Kościół filialny

Święta "zniesione":

  • 9:00, 18:00 Raciąż
  • 16:30 Dąbrówka

Dni powszednie: 17:00 (zimą), 18:00

Odpusty parafialne

  • Św. Józefa - 19.III
  • Św Trójcy - ipsa die (niedziela)
  • Przemienienia Pańskiego - Dąbrówka - niedziela przed lub po 6 sierpnia.
Ogłoszenia
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PANA JEZUSA 13.01.2019

 

  1. Dzisiaj Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 11.30 w Raciążu, a o godz. 10.00 w Dąbrówce.

  2. W Liturgii Kościoła Uroczystość Chrztu Pana Jezusa zamyka okres Bożego Narodzenia i otwiera okres zwykły. Przystrojenie kościoła i śpiew kolęd pozostaje aż do Matki Bożej Gromnicznej.

  3. Dzisiaj kolekta na nasze kościoły i inne cele w parafii oraz na pokrycie naszych długów.

  4. Od 18 – 25 I trwać będą kwartalne dni modlitw o jedność chrześcijan

  5. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  6. W czwartek obchodzimy wspomnienie Św. Antoniego, opata

  7. W sobotę obchodzimy wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

  8. Dziękuję bardzo Pani Wiesławie i Justynie Chylewskim za piękne i profesjonalne przedstawienie obchodów 250 lecia istnienia kościoła w Dąbrówce w galerii zdjęć na naszej stronie internetowej parafii. Zapraszam wszystkich do jej oglądnięcia

  9. Za tydzień kolekta na W.S.D. w Pelplinie

  10. Podczas kolęd Msze św. o godz. 9.00.

  11. Intencje

  12. Kolędy

 

 
INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek – 14.01.19

Godz. 9.00 – za duszę Zofii Berent w 30 dni po pogrzebie

 

Wtorek – 15.01.19

Godz. 9.00 – za duszę Marii i Franciszka Landmesser, Tadeusza Gruse

i Zofii Wrzesińskiej

 

Środa –16.01.19

Godz. 9.00 – za duszę Marianny, Franciszka, Józefa, Kazimiery Sawickich,

Bronisława Dykiert, Ireny i Jana Wardyn, Anny Klar

 

Czwartek - 17.01.19

Godz. 9.00 – za dusze Bolesława Galikowskiego, rodziców Wiśniewskich,

Galikowskich, rodzeństwo z obojga stron

 

Piątek – 18.01.19

Godz. 9.00 – za dusze Łucji i Jana Landmesser, Mariana Kamińskiego

 

Sobota – 19.01.19

Godz. 9.00 za duszę Klemensa, Andrzeja Lorbieckich, Walerii i Józefa Rybackich

 

Niedziela – 20.01.19

Godz. 8.00 – w Raciążu – za duszę Franciszka, Gertrudy Oerlich,

Stanisława Giersz w r. śmierci Franciszka

Godz.10.00 – w Dąbrówce – za duszę Henryka Iwickiego, rodziców z obojga stron,

Sławomirę Janke, Jerzego Suchowiak w dniu urodzin

i imienin Henryka

Godz.11.30 – w Raciążu – za duszę Jerzego Wegner w III r. śmierci

 
Kolęda 2019

 

02.01. środa g. 10.00 - Borki, Wyb. Raciąskie od

Pani Sosińskiej do Leśnego Dworu

03.01. czwartek g. 10.00 - Wyb. pod Komorze od Pana

Landmesser do Pana Berent

04.01. piątek g. 10.00 - Nadolnik, Brda, Nadolna Karczma

od Pana Osowskiego do Pana Romińskiego

05.01. sobota g. 10.00 - Dąbrówka od szkoły

06.01. niedziela g. 14.00 - Wyb. pod Piastoszyn,

Raciąski i Wysocki Młyn, Mrówieniec

07.01. poniedziałek g. 10.00 - Wielka Komorza wieś i blok

8 rodzinny

08.01. wtorek g. 10.00 - Wielka Komorza bloki

09.01. środa g. 10.00 - Lubierzyn

g. 16.00 - kolęda dekanalna w parafii Żalno z udziałem

księdza biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny

10. 01. czwartek g. 10.00 - Mała Komorza od Pani Kowalskiej

do Pana Przybylskiego

11.01. piątek g. 10.00 - Wysoka l. str od Pana Myk Henryk

do końca

12.01. sobota g. 10.00 - Stobno Tajwan

13.01. niedziela g. 14.00 - Wysoka pr. str od Pana Orzoł, Jeszka,

Lorbieccy do końca

14.01. poniedziałek g. 10.00 - Stobno od Pana Wielandt do

Pana Tomasza Wegner

15.01. wtorek g. 10.00 - Stobno od Pana Zenona Landmesser

do Pana Piotra Wegner

16.01. środa g. 10.00 - Stobno od Pana Jeschke do Pana Kulasa

17.01. czwartek g. 12.00 - ul. Topolowa, Modrzewiowa,

Jarzębinowa, Akacjowa

od Pana Knakowskiego do Pana Piekarskiego

18.01. piątek g. 12.00 - ul. Kasztelańska cała

od Pana Gołębiewskiego do Pana Lorbieckiego K.

19.01. sobota g. 10.00 - ul. Altanowa, oraz inne ul. od Pana Mężydlo wraz

z Panem Ortmann, Gierszewskim, Kołatka

i ul. Brzozowa do Pana Tysarczyk

20.01. niedziela g. 14.00 - ul. Wczasowa p. str od Pana

Pruskiego do Pana Hoffman wraz

z ul. przyległymi

21.01. poniedziałek g. 12.00 - ul. Leśna pr. i lewa str. od Pana

Ryszarda Gierszewskiego do Pana Tuszkiewicza

22.01. wtorek g. 12.00 - ul. Jeziorna od Pana Grzonkowskiego,

oraz ul. Wczasowa l. str do Pani Bucholc

wraz z ul. Piaskową

23.01. środa g. 12.00 - ul. Wczasowa l. strona

od Pana Grontkowskiego do Pana

Światczyńskiego wraz z ul. Wrzosowa

24.01. czwartek g. 12.00 - ul. Ogrodowa od Pana Piesik, oraz

ul. Lipowa cała do Pani Bobkowskiej

25.01. piątek g. 12.00 - ul. Sosnowa od Pana Podemskiego,

oraz ul. Wczasowa pr. str. od

Pana Witkowskiego do Pana Konkolewskiego

26.01. sobota g. 9.30 - ul. Wczasowa od Pani Kołatka

do Pana Augustyńskiego.

g. 16.00 - KOLĘDA W PLEBANII







 


Copyright:  Parafia św. Trójcy w Raciążu - Diecezja Pelplińska
ul. Kasztelańska 4, 89-502 Raciąż

Realizacja: MGDESIGN.PL | Marcin Boczarski