Niedziele i święta:

Dni powszednie: 17:00 (zimą), 18:00

Odpusty parafialne

• Św. Józefa - 19.III
  • Św Trójcy - ipsa die (niedziela)
  • Przemienienia Pańskiego - Dąbrówka - niedziela przed lub po 6 sierpnia.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 13.10.2019

1. Dzisiaj Msze św. o g. 8.00 i 11.30 w Raciążu, w Dąbrówce o g. 10.00

2. Dzisiaj obchodzimy w całej Polsce XIX Dzień Papieski pt. Wstańcie chodźmy. Po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na rzecz fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia jako pomoc na studia dla uzdolnionej i niezamożnej młodzieży z wiosek i małych miast. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i nowenna do Św. J.P.II- Dzieci naszej parafii przedstawią inscenizację o Św. J. P. II z racji Dnia Papieskiego - Ucałowania relikwii Św. J. P. II będzie przez cały dzień aż do apelu Fatimskiego.

3. O godz. 20.00 zapraszam na ostatni Apel Fatimski w tym roku

4. W czwartek – po różańcu dla dzieci tj. o godz. 17.00 zapraszam dziewczynki, które śpiewają w scholi i te które chcą do niej należeć - a po scholi tj. o godz. 17.40 zapraszam na spotkanie grupy modlitewnej Św. siostry Faustyny, którą prowadzi Pani katechetka Aurelia Kowalik i grupy modlitewnej Św. Jana Pawła II i biblijne, którą prowadzi Pani katechetka Lucyna Kamieniarz.

5. W czwartek - spotkanie chóru parafialnego o g. 19.15.

6. W pażdzierniku zapraszam wszystkich parafian na nabożeństwo różańcowe. W tygodniu - różaniec dla wszystkich o godz. 17.30 – a dla dzieci różaniec o godz. 16.30. w którym uczestniczy młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania. W Dąbrówce i we Wysoce - różaniec o g. 17.00. Proszę, aby rodzice dawali przykład swoim dzieciom i z nimi przychodzili do kościoła na różaniec i Mszę św. niedzielną. Matka Boża prosi, aby codziennie odmawiać różaniec o nawrócenie grzeszników.

7. Za odmawianie całego różańca w kościele, w kaplicy i w gronie rodzinnym nie tylko w październiku można uzyskać odpust zupełny.

8. W przedsionku kościoła na stoliku leżą kartki na wypominki – proszę o czytelne je wypełnianie i zaznaczenie na jaki dzień mają być czytane w Mszach zbiorowych, a w niedzielę na którą godzinę i proszę, aby zgłaszać w biurze parafialnym. Ofiary tak jak w latach ubiegłych: jednorazowe – ofiara dowolna, roczne – ofiara za jedną duszę na cały rok jest równoważna jednej intencji Mszy św. i następne dusze następnej ofierze Mszy św. Msze św. zbiorowe będą odprawione 4 XI w poniedziałek i 5 XI we wtorek w Raciążu o godz. 15.30 , a 8 XI w piątek w Dąbrówce o godz. 15.30 . Na początku Mszy św., która rozpoczyna się znakiem krzyża będą czytane wypominki przeplatane różańcem, a po nich dalsza część Mszy św.

9. Jutro Dzień Edukacji Narodowej, naszą modlitwą obejmujemy nauczycieli i wychowawców, katechetów i kapłanów.

10. W środę obchodzimy XVI dzień miesiąca dlatego w modlitwie pamiętajmy o Ojcu św. Franciszku i o naszej umiłowanej Ojczyźnie oraz o rocznicy wyboru papieża Jana Pawła II. Będziemy mogli również ucałować relikwie Św. Jana Pawła II.

11. W tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła: w środę Św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w piątek święto Św. Łukasza, Ewangelisty – jest to Dzień modlitw za Służbę Zdrowia.

12. Od jutra za tydzień obchodzimy wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża – dlatego do 21 X trwać będzie nowenna do Św. Jana Pawła II

13. W sobotę obchodzimy rocznicę śmierci Błog. Ks. Jerzego Popiełuszki

14. Za tydzień obchodzimy rocznicę pomordowanych Kapłanów Pelplińskich w 1939 r

15. Proszę, aby sprzątając groby zachować ład i porządek. Proszę, aby nie odkładać porządków na ostatnie dni. Przypominam o rezerwacji miejsc na dalsze 20 lat

16. Za tydzień będzie liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. niedzielnej oraz tych ilu przystępuje do Komunii św. w tym dniu. Za tydzień na sumie będzie śpiewać nasza schola parafialna

17. Ks. Mirosław Bucholc – proboszcz parafii w Cekcynie organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 25 I – do 1 II 2020 r. Koszt 3600 zł. Wyjazd samolotem z Bydgoszczy. Plakat jest w gablocie.

18.Po Mszy św. można kupić ostatni nr Pielgrzyma dla dorosłych i Mały Pielgrzym dla dzieci

19.Intencje.

Poniedziałek – 14.10.19

Godz.17.00 – za duszę Franciszki, Władysława Kortas, Zofii Ciesielskiej,