Niedziele i święta:

Dni powszednie: 17:00 (zimą), 18:00

Odpusty parafialne

• Św. Józefa - 19.III
  • Św Trójcy - ipsa die (niedziela)
  • Przemienienia Pańskiego - Dąbrówka - niedziela przed lub po 6 sierpnia.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 17.03.2019

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 11.30 w Raciążu oraz o godz. 10.00 w Dąbrówce. Po każdej Mszy św. śpiewamy Gorzkie Żale.

2. Dzisiaj Niedziela Misyjna – Ad Gentes – zbiórka do puszek na misje

3. We wtorek 19 III przypada nasz odpust parafialny ku czci Św. Józefa. Sumę odpustową i kazanie wygłosi Ks. dr Zbigniew Straszewski – proboszcz parafii Św. Marii Magdaleny z Czerska. Serdecznie zapraszam całą parafię, a szczególnie dzieci i młodzież do bierzmowania, którzy przychodzą obowiązkowo. Po Mszy św. procesja w której biorą udział ci, którzy niosą baldachim, chorągwie, feretrony oraz Matki Różańcowe ze świecami.

4. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

5. W czwartek – o godz. 17.00 spotkanie Pana Organisty i Pań katechetek z dziewczynkami i chłopcami, którzy chcą należeć do scholi parafialnej. Panie katechetki będą zapisywać te dzieci i będą także uczestniczyć w tych próbach. Bardzo serdecznie zapraszam. Dzieci uczestniczące w grupach modlitewnych i w scholi będą otrzymywać dodatkowe punkty na lekcji religii. Po tym spotkanie grupy modlitewnej Św. Faustyny o godz. 17.30, które prowadzi Pani katechetka Aurelia Kowalik, i również o g. 17.30 spotkanie grupy modlitewnej Św. Jana Pawła II i biblijne, które prowadzi Pani katechetka Lucyna Kamieniarz. Zapraszam dzieci i młodzież gimnazjalną.

6. O godz. 19.15 – spotkanie członków chóru i tych, którzy chcą do niego należeć

7. W piątek Wielkiego Postu o godz. 17.30 – zapraszam na kazania Pasyjne, które głosi ks. Rafał Kulwikowski – wikariusz Bazyliki ścięcia Świętego Jana Chrzciciela z Chojnic i na Drogę Krzyżową całą parafię: dzieci, młodzież, dorosłych i starszych, a po niej będzie Msza św. Pamiętajmy, że za udział w Gorzkich Żalach i w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. W tym nabożeństwie uczestniczy też młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania i wszystkie dzieci. Po Drodze Krzyżowej i dla tych, którzy zostają na Mszy św. będzie po jej zakończeniu zbiórka do puszek na kwiaty do grobu Pańskiego i na odpust Św. Józefa – proszę o godne ofiary, aby na święta wielkanocne i na nasze święto odpustowe można było przystroić nasz kościół. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać.

8. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333 znajduje się na plakacie w gablocie ogłoszeń oraz na ulotkach, które możemy otrzymać od ministrantów wraz z gazetą Miłosierdzie wydawanej przez Caritas naszej diecezji z ciekawymi artykułami i zdjęciami dotyczącymi pomocy wśród nas Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl).

Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich. Takżę nasz parafialny Caritas pomaga tym, którzy są w potrzebie. Hasło w tym roku brzmi: Szczęśliwy? - podziel się swoim szczęściem. Za zebrane w tym roku środki zostaną zakupione lekarstwa, odzież, łóżka rehabilitacyjne dla osób dorosłych. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy”. Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi

9. Intencje

Poniedziałek – 18.03.19

Godz.18.00 – za dusze Łucji, Helmuta, Marii Fetke, Ireny i Czesłaa Kamińskich