Niedziele i święta:

Dni powszednie: 17:00 (zimą), 18:00

Odpusty parafialne

• Św. Józefa - 19.III
  • Św Trójcy - ipsa die (niedziela)
  • Przemienienia Pańskiego - Dąbrówka - niedziela przed lub po 6 sierpnia.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 14.10.2018

1. Dzisiaj Msze św. o g. 8.00 i 11.30 w Raciążu, w Dąbrówce o godz. 10.00 i Msza św. we Wysoce o godz. 14.00

2. Dzisiaj obchodzimy w całej Polsce XVIII Dzień Papieski pt. Promieniowanie ojcostwa. Po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na rzecz fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia jako pomoc na studia dla uzdolnionej młodzieży z wiosek i miast. Dzisiaj z racji Dnia Papieskiego jest możliwość ucałowania relikwii Św. Jana Pawła II

3. Dzisiaj kolekta nasza parafialna na nasze kościoły i inne cele w parafii, a szczególnie na pokrycie kosztów związanymi z pracami konserwatorskimi i remontowymi, które odbywają się w plebanii.

4. Dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej, naszą modlitwą obejmujemy nauczycieli i wychowawców, katechetów i kapłanów.

5. We wtorek obchodzimy XVI Dzień miesiąca dlatego w modlitwie pamiętajmy o Ojcu św. Franciszku i o naszej umiłowanej Ojczyźnie oraz o rocznicy wyboru papieża Jana Pawła II – dlatego w tym dniu będziemy mogli również ucałować relikwie Św. Jana Pawła II i odbędzie się z racji 40 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II – apel Jasnogórski o godz. 21.00 połączony z różańcem na który wszystkich zapraszam. Nie będzie więc w tym dniu różańca o godz. 17.30

6. W tygodniu zapraszam parafian na różaniec przed Mszą św. o godz. 17.30 – w tym młodzież gimnazjalną, szczególnie tą, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania oraz młodzież uczącą się w szkołach średnich i pracującą, a dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 16.30 na ich specjalny różaniec. W Dąbrówce i we Wysoce różaniec o godz. 17.00. W niedzielę odmawiany jest dziesiątkami po każdej Mszy. Dla dzieci ze Stobna Pani Katechetka Aurelia Kowalik zaprasza na różaniec od wtorku do piątku o godz. 15.00 w szkole

7. Za odmawianie całego różańca można uzyskać odpust zupełny.

8. W tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła: we wtorek Św. Jadwigi Śląskiej, w środę Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w czwartek święto Św. Łukasza, Ewangelisty – jest to Dzień modlitw za Służbę Zdrowia, w sobotę Św. Jana Kantego, kapłana,

9. Od jutra za tydzień obchodzimy wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża – dlatego do 21 X trwać będzie nowenna do Św. Jana Pawła II

10. W piątek obchodzimy kolejną rocznicę śmierci Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki

11. W poniedziałek – spotkanie grupy modlitewnej Św. siostry Faustyny o godz. 16.00, które prowadzi Pani katechetka Aurelia Kowalik, a w czwartek o godz. 17.00 spotkanie grupy modlitewnej Św. Jana Pawła II i biblijnej, którą prowadzi Pani katechetka Lucyna Kamieniarz. W te dni zapraszam także inne dzieci i młodzież do domu katechetycznego na te spotkania.

12. W sobotę obchodzimy rocznicę pomordowanych Kapłanów Pelplińskich w 1939 r

13. W czwartek spotkanie chóru z Panem Marcinem Kiedrowskim o godz. 19.15 Zapraszam w imieniu swoim i Pana Marcina inne osoby, które chcą do chóru należeć.

14. Dziewczynki, które chcą należeć do scholi parafialnej zapraszam również na próby śpiewu w środę po Mszy św.

15. Proszę, aby sprzątając groby zachować ład i porządek. Przypominam o rezerwacji miejsc na dalsze 20 lat

16. Pod chórem leżą kartki na wypominki – proszę o czytelne je wypełnianie i zaznaczenie na jaki dzień mają być czytane w Mszach zbiorowych, a w niedzielę na którą godzinę i proszę, aby zgłaszać w biurze parafialnym. Ofiary tak jak w latach ubiegłych: jednorazowe – ofiara dowolna, roczne – ofiara za jedną duszę na cały rok jest równoważna jednej intencji Mszy św. i następne dusze następnej ofierze Mszy św. Msze św. zbiorowe będą odprawione nie 3 XI lecz 6 XI we wtorek i 8 XI w czwartek w Raciążu o godz. 16.00 , a 10 XI w sobotę w Dąbrówce o godz. 16.00 . Od godz. 15.35 będą czytane zdrowaśki.

17. Za tydzień będzie liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. niedzielnej oraz tych ilu przystępuje do Komunii św. w tym dniu.

18. Za tydzień o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i występ dzieci o Św. Janie Pawle, a po tym spotkanie Matek Różańcowych w domu katechetycznym przy kawie. Serdecznie zapraszam.

19. Za tydzień wybory samorządowe – zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w wyborach, byśmy mogli wybrać tych najlepszych kandydatów, którzy będą dla nas służyć i którzy będą dbać o nasze sołectwa, gminę i powiat. Każdego głos jest na wagę złota, który może wiele pomóc. Nie rezygnujmy i skorzystajmy z tej szansy.

18.Po Mszy św. można kupić ostatni nr Pielgrzyma dla dorosłych

i Mały Pielgrzym dla dzieci

19.Intencje.

Poniedziałek – 15.10.18