Niedziele i święta:

Dni powszednie: 17:00 (zimą), 18:00

Odpusty parafialne

• Św. Józefa - 19.III
  • Św Trójcy - ipsa die (niedziela)
  • Przemienienia Pańskiego - Dąbrówka - niedziela przed lub po 6 sierpnia.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCY 19.05.2019

1. Dzisiaj Msze św. o g. 8.00 i 11.30 w Raciążu, w Dąbrówce o godz. 10.00

2. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W środę o godz. 17.00 zapraszam wszystkich chłopców, którzy chcą być ministrantami. Proszę, aby rodzice dopomogli w tej ważnej decyzji swoich synów

4. W czwartek – o godz. 17.00 spotkanie Pana Organisty i Pań katechetek z dziewczynkami i chłopcami, którzy chcą należeć do scholi parafialnej. Panie katechetki zapisują te dzieci i uczestniczą w tych próbach. Bardzo serdecznie zapraszam. Dzieci uczestniczące w grupach modlitewnych i w scholi będą otrzymywać dodatkowe punkty na lekcji religii. Po tym spotkanie grupy modlitewnej Św. Faustyny o godz. 17.30, które prowadzi Pani katechetka Aurelia Kowalik, i również o g. 17.30 spotkanie grupy modlitewnej Św. Jana Pawła II i biblijne, które prowadzi Pani katechetka Lucyna Kamieniarz. Zapraszam także inne dzieci i młodzież gimnazjalną.

5. O godz.19.15 spotkanie chóru i tych, którzy chcą do niego należeć. Bardzo zapraszam kobiety i mężczyzn w imieniu własnym, Pana Organisty i Pana Marcina Kiedrowskiego.

6. W piątek obchodzimy wspomnienie N. M. P. Wspomożycielki Wiernych.

7. Za tydzień w niedzielę przypada Dzień Matki - zapraszam wszystkich na Msze św. w tym dniu dla których Matka jest najdroższa. Będziemy się modlić za żyjące i za te, które Pan Bóg już powołał do siebie. Zapraszam wszystkie mamy ze swoimi dziećmi.

8. Za tydzień z racji Dnia Matki 26 Maja będzie obchodzona na Mszy św. o godz. 11.30 – I rocznica dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii św. Proszę, aby rodzice, rodzice chrzestni, rodzeństwo i dziadkowie im towarzyszyli. Dlatego w piątek będzie spowiedź dla dzieci i ich rodzin i tych, którzy chcą z tego sakramentu skorzystać dla pełniejszego uczestnictwa we Mszy św. przystępując do komunii św.

9. Dnia 2 VI odbędzie się uroczystość odpustowa na Kalwarii we Wielu Chętnych do wzięcia udziału w tych uroczystościach zaprasza ks. Proboszcz z Wiela Jan Flisikowski, a tych którzy chcą iść pieszą pielgrzymką - zaprasza z Chojnic ks. Rafał, a na rowerową ks. Tomasz Mońko. Plakat z informacjami na ten temat wywieszony jest gablocie

10. Panowie Maturzyści tego roku i lat ubiegłych mają również ofertę swojego życia, by pójść za głosem Dobrego Pasterza, by zgłaszać się do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Plakat o tym jakie dokumenty trzeba mieć ze sobą wywieszony jest w gablocie. Odpowiedzmy na Boże wezwanie i nie lękajmy się tej pięknej służby dla Pana Boga

11. Za tydzień zbiórka na sprzątanie naszych kościołów– szczególnie na Panie, które tak czysto utrzymują nasze kościoły oraz na kwiaty i środki czystości

12. W tygodniu zapraszam wszystkich na nabożeństwo majowe po Mszy św. i przy krzyżach i kaplicach

13. Po Mszy św. można kupić nowy nr Pielgrzym.

14. Intencje mszalne

15. Zapowiedzi:

1. Sławomir Ossowski st. wol. z Chojnic

Paulina Górska st. wol. z Raciąża – zap. II

2. Dariusz Dzwonkowski st. wol. z Cekcyna

Daria Graban st. wol. ze Stobna – zap. II

3. Michał Thiede st. wol. z Czerska

Monika Thiede st.wol. Z Czerska – zap. II

4. Michał Gęsikowski st. wol. z Norwegii – poprzednio z Raciąża

Monika Ingielewicz st.wol. z Norwegii poprzednio z Piławy –zap.I

WEEKEND DLA NARZECZONYCH

Weekendowy kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbędzie się w Tucholi w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Bartłomieja Nowodworskiego w dniach 21 – 23 czerwca br. Kurs skierowany jest do osób, które planują zawarcie sakramentu małżeństwa a nie ukończyły takiego kursu oraz do osób, które chciałyby lepiej poznać siebie w kontekście przyszłego, wspólnego życia ze sobą i z Bogiem. W ramach kursu lekcja tańca! Na zakończenie otrzymuje się zaświadczenie ukończenia kursu przedmałżeńskiego. Weekend dla narzeczonych organizowany jest we współpracy z Parafią Bożego Ciała w Tucholi przez Diecezjalny zespół Dobry Początek. Zapisów można dokonywać przez stronę  www.ewangelizacjapelplin.pl (trzeba wejść w zakładkę Weekend dla narzeczonych). Liczba miejsc jest ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!
Parafia Bożego Ciała i Zespół Dobry Początek

Poniedziałek – 20.05.19

Godz.18.00 – za duszę Klemensa, Andrzeja Lorbieckich i zmarłych z rodziny

Godz.18.30 – za duszę Ignacego i Marty Runke

Wtorek – 21.05.19

Godz.18.00 – za duszę Teodora Zwiewki

Godz.18.30 – za duszę Gertrudy Walczak

intencja od Rodziny Walczaków z Synogaci

Środa – 22.05.19

Godz.18.00 – za duszę Edmunda Weltrowskiego z okazji urodzin, Anastazji,

Władysława, Rozalii, Bolesława Szyszków i rodziców z obojga stron

Czwartek – 23.05.19

Godz.18.00 – za duszę Łucji i Józefa Januszewskich i zmarłych z rodziny

Piątek – 24.05.19

Godz.18.00 – za duszę Wacława Bucholc

Godz.18.30 – z podziękowaniem Panu Bogu za wszelkie otrzymane łaski z prośbą

o dalsze, Boże błogosławieństwo i dary Ducha św. dla Jakuba w 18 r.

urodzin i o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny

Sobota – 25.05.19

Godz.16.00 – ślub – Kiedrowska - Pomianowski