Niedziele i święta:

Dni powszednie: 17:00 (zimą), 18:00

Odpusty parafialne

• Św. Józefa - 19.III
  • Św Trójcy - ipsa die (niedziela)
  • Przemienienia Pańskiego - Dąbrówka - niedziela przed lub po 6 sierpnia.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 13.09.2020

1. Dzisiaj Msze św. będą o godz. 7.00 w Raciążu, w Dąbrówce o godz. 8.30, a o godz. 10.00 – Msza św. komunijna w Raciążu.

2. Ze względu na I komunię św. Msza we Wysoce i kolekta parafialna przełożone są na 20 IX

3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 obchodzimy w parafii uroczystość I Komunii św. naszych dzieci. Dzieci zbiorą się 15 minut przed Msza św. O godz. 9.45 koło krzyża cmentarnego. Poświecenie nowo postawionego krzyża, który jest darem dzieci I Komunijnych i ich rodziców - za który bardzo dziękuję i poświęcenia dewocjonali nastąpi przed rozpoczęciem uroczystości. Przy nowym krzyżu gromadzą się: krzyż, chorągwie, feretrony – proszę je przygotować. Jest wielka prośba, aby na Mszy św. komunijnej o godz. 10.00 uczestniczyli tylko dzieci i ich rodziny i goście oraz ci, którzy mają jakąś funkcję. Jest to podyktowane epidemią. Parafian proszę, aby przyszli wówczas na Mszę św. o godz. 7.00 lub do Dąbrówki o godz. 8.30. Nabożeństwo dla dzieci I Komunijnych, ich rodzin i całej parafii będzie o godz. 15.00. Po nabożeństwie nastąpi rozdanie obrazków – pamiątek I komunijnych i dzieci będą składać ofiary dla dzieci na misjach.

4. Dzisiaj o godz. 20.00 – Apel Fatimski na który serdecznie zapraszam

5. Przypominam o maseczkach i dezynkfencji rąk i o zachowaniu przepisów sanitarnych.

6. Wg. wskazań Ks. Biskupa i na prośbę rodziców dzieci I komunijnych oraz innych osób, a przede wszystkim ze względu na pandemię – będzie możliwość przyjmowania komunii św. na rękę przy ołtarzu Św. Józefa z zachowaniem właściwej czci Panu Jezusowi, że komunię przyjmujemy na lewą rekę, a prawą sobie podajemy i przy kapłanie należy ją z wiarą i miłością do Jezusa spożyć. Nie wolno odchodzić z komunią do ławki.

7. Jutro obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża św. - dlatego zapraszam na Mszę św. wieczorną wszystkich parafian, by oddać cześć krzyżowi świętemu. Nie mogliśmy tego uczynić w Wielki Piątek – dlatego będziemy mogli to teraz uczynić podchodząć do krzyża i przez przyklęknięcie i ukłon oddamy cześć Chrystusowi.

8. We wtorek wspominamy Matki Bożej Bolesnej.

9. W środę obchodzimy wspomnienie Św. Korneliusza, papieża i Cypriana, bpa, męczennika. Po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

10. Dzisiaj kolekta na W.S.D. w Pelplinie

11. W czwartek obchodzimy w Polsce dzień pamięci i modlitwy za Polaków prześladowanych, zesłanych i pomordowanych na Wschodzie w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę

12. W piątek obchodzimy Święto Św. Stanisława Kostkę – Patrona Młodzieży. Dlatego zapraszam na Mszę św. wieczorną dzieci, młodzież, wychowawców, katechetów i rodziców.

13. W poniedziałek 21 IX odbędzie się spotkanie organizacyjne chóru parafialnego o godz. 19.15. W imieniu własnym i Pana Marcina serdecznie zapraszam wszystkich członków chóru

14. Za tydzień po sumie odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii, która trwać będzie do poniedziałku. Jest ona powszechnie zwana jako 40 godzinna adoracja.

15. „Pary, które planują zawrzeć sakrament małżeństwa jeszcze w tym roku
    lub w przyszłym, prosimy o uczestnictwo w programie przygotowania do małżeństwa Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca. Jest to obowiązująca w naszej diecezji forma przygotowania do sakramentu małżeństwa prowadzona przez małżonków i księży. Terminy i zapisy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl”.

16. Krzyż drugi jako misyjny nie został jednak postawiony z przyczyn nie zależnych od nas, ale Pan stolarz zadeklarował wykonać nowy. Mamy jeszcze czas do misji świętych. Pragnę już dwom osobom podziekować za złożone częściowo ofiary na ten cel i polecam tę sprawę innym parafianom. Wobec konieczności jakie wynikają z używania rzeczy materialnych mamy jeszcze zamiar w tym roku zrobić nowe drzwi do kościoła w Raciążu – będą jednak kosztowały o wiele więcej niż te dwa krzyże – dlatego proszę o solidarność wszystkich parafian w tym dziele, by wspomóc materialnie to co nam wszystkim służy w Domu Bożym. O kosztach tego zamierzonego przedsięwzięcia podam w najbliżym czasie.

17. Od 13 – 19 IX trwać będą kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania

18. Po Mszy św. można nabyć ostatni nr Pielgrzyma

12. Intencja

Poniedziałek –14.09.20