Niedziele i święta:

Dni powszednie: 17:00 (zimą), 18:00

Odpusty parafialne

• Św. Józefa - 19.III
  • Św Trójcy - ipsa die (niedziela)
  • Przemienienia Pańskiego - Dąbrówka - niedziela przed lub po 6 sierpnia.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 14.07.2019

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 8.00 i 11.30 – w Raciążu, o godz. 10.00 – w Dąbrówce

2. We wtorek obchodzimy 16 dzień miesiąca – dlatego pamiętajmy w modlitwach o Ojcu św. Franciszku i o naszej Ojczyźnie. W tym dniu obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z góry Karmel – Szkaplerznej.

3. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Przewodnik grupy chojnickiej zaprasza na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Niech także z naszej parafii znajdą się osoby, które wykorzystają wakacje i urlopy na spotkanie z Matką Bożą a przez Nią z P. Jezusem

5. Trwają zapisy na studia filozoficzno – teologiczne do W.S.D. w Pelplinie. Niech młodzi ludzie –także z naszej parafii odpowiedzą na zaproszenie Pana Boga.

6. Apel do tych, którzy w tym roku mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa, by nie odkładać tego na koniec roku. Także ci, którzy mają związek cywilny i nie mają żadnych przeszkód kanonicznych proszę, by jak najszybciej zgłosili się do biura parafialnego i weszli w sakramentalny związek małżeński.

7. Wszystkim parafianom i gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzę miłego wypoczynku, dobrej pogody i słońca oraz serdecznej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi. Od jutra mnie nie będzie do 28 VII – w tygodniu zastępował mnie będzie ks. Kanonik Kazimierz Michalak z Tucholi, którego wszyscy znamy, a w niedzielę 21 i tydzień po będzie zastępował mnie Ojciec Tyberiusz wraz z niedzielą 28 VII. Wszystkie sprawy z pogrzebem czy do chorych proszę zgłaszać u ks. Kazimierza i u Ojca po Mszy św. wieczornej.

8. Pragnę serdecznie podziękować dwom Panom, którzy przybyli na mój apel sprzątania cmentarza tj. Panu Sławomirowi Szamockiemu z Wysokiej i Panu Sławomirowi Szlachetce z Małej Komorzy za wykonanie bardzo wielkiej pracy na nim. Przykro tylko, że na taką dużą parafię nie było więcej chętnych do pracy i pomocy na rzecz parafii, a szczególnie wobec naszych zmarłych. Czas wakacji i urlopu, ale też czas osób starszych temu sprzyja by dzieci, młodzież i dorośli mogli wiele dokonać dla upiększenia miejsca spoczynku zmarłych. Mówię, abyśmy to przemyśleli i przy następnym apelu nieśli pomoc. Proszę, by po tych porządkach - w czasie lata, zadbać o groby swoich zmarłych na naszych cmentarzach, bo strasznie są niektóre pozarastane i tablice wraz z całym pomnikiem są często bardzo pochylone – co grozi przewróceniem Proszę, aby śmieci składać do śmietnika, a nie rzucać za płot czy wrzucać na sąsiedni grób lub składować w krzewach, które są na skarpach tarasowych. Proszę także odnowić rezerwację miejsc po 20 latach. Dziękuję także Panu Grzegorzowi Lubińskiemu oraz Panu Dariuszowi Piesikowi za sprzątnięcie gałęzi za murem cmentarnym. Teraz będzie okazja dla Panów strażaków, by na koniec lata zrobić ognisko nad jeziorem, by spalić te gałęzie po nawałnicy.

9. Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotr Całbecki przyznał Certyfikat Parafii Św. Trójcy w Raciążu jako podziękowanie za troskę i opiękę nad zabytkami, nad materialnym dziedzictwem regionu, będącego trwałym świadectwem naszych tradycji kulturowych i tożsamości. Certyfikat ten został zawieszony w kruchcie kościoła

10. Za tydzień na każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów i zbiórka do puszek jako podziękowanie Panu Bogu za szczęśliwe podróże pod hasłem: Nieśmy Miłosierdzie drogami świata – akcja Św. Krzysztof 1 gr. za 1 km. Pomóż polskim misjonarzom w zakupie środków transportu

11. Jest do nabycia nowy nr Pielgrzyma i ostatni Mały Pielgrzym dla dzieci

Godz.17.00 – podziękowanie Panu Bogu za wszelkie łaski z prośbą o dalsze,