Niedziele i święta:

Dni powszednie: 17:00 (zimą), 18:00

Odpusty parafialne

• Św. Józefa - 19.III
  • Św Trójcy - ipsa die (niedziela)
  • Przemienienia Pańskiego - Dąbrówka - niedziela przed lub po 6 sierpnia.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU 16. 12. 2018

1. Dzisiaj Msze św. o g. 8.00 i 11.30 w Raciążu, o g.10.00 w Dąbrówce

2. Przeżywamy Adwent – pamiętajmy o przestrzeganiu zasad naszej wiary tj. o wstrzymaniu się od napojów alkoholowych, paleniu tytoniu, a także starajmy się go przeżyć w modlitwie, dobrych uczynkach i postanowieniach

3. Po Mszy św. zbiórka do puszek jako pomoc dla najbiedniejszych i potrzebujących z naszej parafii. Ofiary do puszek będą zbierać członkowie naszego Caritasu parafialnego. Ta zbiórka będzie trwać do czwartku włącznie – by każdy mógł włączyć się do tej akcji. Polecam to naszemu wrażliwemu sercu, które w swej chojności może pomóc tym osobom. Niech to będzie też w ramach dobrych uczynków adwentowych na Święta Bożego Narodzenia.

4. Jak każdego roku parafia nasza spieszyła i spieszy z pomocą dla biednych rodzin na święta. Tak jak w zeszłym roku tak również i w tym roku - kto chciałby skorzystać z takiej pomocy może przyjść do biura parafialnego i przedstawić swoją sytuację. Parafia także dopomaga finansowo w przygotowaniu paczek w naszych szkołach w Raciążu i w Stobnie oraz przekazuje drobny upominek z racji odwiedzenia chorych i z racji wigilii mieszkańcom D.P.S. we Wysoce oraz słodycze dla dzieci

5. Dzisiaj o godz. 10.00 – w Bazylice katedralnej w Pelplinie podczas Mszy św., którą odprawi i kazanie wygłosi ks. Biskup Ryszard Kasyna nastąpi promocja Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, w tym trzech z naszej parafii: Pan Marian Bucholc, Pan Wojciech Weltrowski i Pan Krystian Zwiewka. Pamiętajmy, by ich wspierać swoją modlitwą, by to zadanie im wyznaczone godnie i pobożnie spełniali.w naszej parafii dla piękna liturgii w kościele.

6. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

7. W biurze parafialnym od jutra po Mszy św. można nabyć opłatek wigilijny na święta Bożego Narodzenia, bo go zabrakło i trzeba było domówić, a dzisiaj świecę Caritas jako pomoc dla dzieci biednych i chorych. Cena małej świecy 8 zł.

8. W czwartek spowiedź adwentowo – świąteczna w naszej parafii od godz. 15.00 – 16.00, a od godz. 16.00 – 16.30 przerwa w słuchaniu w spowiedzi, zaś od 16.30 do 17.15 dalsza spowiedź. Msza o godz. 17.00. W Dąbrówce spowiedź od godz. 15.00 – 15.45. Proszę, aby nas było jak najwięcej u spowiedzi byśmy w właściwy sposób w duchu głębokiej wiary przeżywali Święta Bożego Narodzenia korzystając z Bożego Miłosierdzia.

Nie odkładajmy jej na później, bo kapłani spieszą się do swoich parafii.

9. W ostatni tydzień adwentu zapraszam na Msze św. roratnie wszystkie dzieci z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami. Może te kilka dni będzie dobrem postanowieniem na adwent.

10. Odwiedzenie chorych przed świetami: dla Raciąża, Borki, Nadolnej Karczmy, Brdy będzie w czwartek od 8.15, a dla Wysokiej, Lubierzyna, Stobna, Wielkiej Komorzy i Dąbrówki będzie w piątek od godz. 8.15

11. W dniach od 16–22 XII przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie w naszych rodzinach i małżeństwach

12. W I Świeto Bożego Narodzenia będzie udzielany sakrament chrztu św. w naszej parafii

13. We wtorek o godz. 16.15 – w Domu Katechetycznym spotkanie z młodzieżą do bierzmowania

14. Można jeszcze przynosić na zdrowaśki roczne.

15. Można nabyć nowy nr. Pielgrzyma dla dorosłych

16. Intencje.

Poniedziałek – 17.12.18

Godz.17.00 – za duszę Bolesława Galikowskiego, rodziców Wiśniewskich,

Galikowskich, rodzeństwo z obojga stron

Wtorek – 18.12.18

Godz.17.00 – za duszę Bożeny Opic z okazji urodzin

Środa 19.12.18

Godz.17.00 - za duszę Stanisława Warszyńskiego w VIII r. śmierci

Czwartek – 20.12.18

Godz.17.00 – za dusze Zbigniewa Krajeckiego w IV rocznicę śmierci

i zmarłych z rodziny

Piątek – 21.12.18

Godz.17.00 – za duszę Władysławy, Klemensa, Jana, Pelagii Gonczerzewicz

Sobota – 22.12.18

Godz.17.00 - za duszę Franciszka Muchowskiego w XIV r. śmierci,

Kazimierza Pozorskiego, rodziców z obojga stron

Niedziela - 23.12.18

Godz. 8.00 – w Raciążu – za duszę Łucji, Huberta Wiligała,

Bronisławy, Łucjana Schmidt

Godz.10.00 – w Dąbrówce – z podziękowaniem Panu Bogu za otrzymane łaski

z prośbą o dalsze siły i zdrowie dla Teresy w 77 r. ur.

i Ewy w dniu urodzin

Godz.11.30 – w Raciążu – za duszę Jerzego Wegner,Władysławy,Alojzego,Stefana