Uroczystość odpustowa ku czci Św. Józefa wraz z prymicją ks. Biskupa Wiesława Szlachetki

Dnia 19 marca w parafii Św. Trójcy w Raciążu odbyła się Uroczystość odpustowa ku czci Św. Józefa wraz z prymicją naszego parafianina ks. Biskupa Wiesława Szlachetki - Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Gdańskiej. W słowie powitalnym ks. Proboszcz Henryk Fetke powiedział - w tej świątyni zrodziło się życie Boże, w której Ks. Biskup przyjął wszystkie sakramenty św., a w miarę postępujących lat zaowocowało to sakramentem kapłaństwa, a teraz pełnią kapłaństwa - biskupstwem. W Słowie Bożym Ks. Biskup powiedział o Św. Józefie jak wielką rolę On odegrał w historii zbawienia, bo Pan Bóg był Jego Bogiem, a nie ktoś czy coś innego. Dlatego zaprosił nas, abyśmy zawsze zwracali się do Pana - Pan mój. Jeśli On - Pan mój będzie moim Bogiem to wszystko będzie na właściwym miejscu, bo On będzie zawsze kierował naszym życiem i nas uszczęśliwi. Jeśli jednak w moim życiu są rzeczy ważniejsze od Boga to oznacza, że Bóg nie jest jeszcze moim Bogiem. W tym dniu świątynia w Raciążu wypełniona była wielką rzeszą wiernych i licznych kapłanów, którzy przybyli do naszej parafii. Uroczystość miała rodzinny i ciepły charakter dzięki głównemu Celebransowi i Kaznodziei, który taką atmosferę wyzwolił. Podczas składania wielu życzeń przez wszystkie stany, które są w parafii otrzymał od całej wspólnoty parafialnej piękny prezent serwis obiadowo - kawowy na 24 osoby z Jego herbem biskupim wypalanym na każdej części, który ma przypominać na każdy dzień o Jego ziomkach i ziemi z której się wywodzi. Otrzymał także mitrę biskupią również z Jego herbem od swoich ziomków kapłanów. Życzenia także składali sołtysowie sołectw, które należą do parafii, a w tym także sołectwo Mała Komorza, z której ks. Biskup pochodzi. Życzenia złożył także Pan Burmistrz z Tucholi Tadeusz Kowalski i przypomniał słowa Ks. Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Leszka Sławoja Głódzia z dnia konsekracji w Gdańsku Oliwie - byś zawsze pachniał swoją owczarnią, a wówczas Twoja Ekscelencjo posługa będzie miła Bogu i ludziom. Na koniec wszyscy zaśpiewali życzymy, życzymy..., a ks. Biskup udzielił wszystkim błogosławieństwa prymicyjnego

Niech Pan Bóg i Matka Boża i nasi święci mają ks. Biskupa w swej szczególnej opiece

 

Copyright:  Parafia św. Trójcy w Raciążu - Diecezja Pelplińska
ul. Kasztelańska 4, 89-502 Raciąż

Realizacja: MGDESIGN.PL | Marcin Boczarski